utorok 26. decembra 2017

L´oreál Paris - True Match Powder

Ahoj priatelia. 

Dnes som si pre Vás pripravila recenziu na púder z drogérky. Zohnať dobrý púder v drogérke je pre mňa trochu takpovediac sci-fi. Je síce pár púdrov, ktoré mi sedia, ale neposkytujú dlhodobé zmatnenie pleti. 
Poďme sa teda pozrieť, ako je na tom L'oreal True Match Powder. 


Balenie je obyčajné plastové, s lesklými prvkami. To že je plastové zaručuje, že púder nie je príliš ťažký a veľmi ľahko sa prenáša v kabelke. Čo oceňujem je balenie, ktoré je skladné, ale zároveň aj so zrkadielkom a púdrenkou v spodnej časti balenia. Síce je trochu nepraktické opakovane dvíhať časť balenia aby ste si nanesený púder na púdrenku alebo štetec aplikovali v zrkadle, ale dá sa to prežiť. Ale výhodou tohto balenia to nie je. 
V balení nájdete 9 gramov klasického zlisovaného púdra. Púder mám v odtieni 1.R/1.C a čo je najsvetlejší odtieň s neutrálnym podtónom, aby bol pre teplý aj studený typ pleti. Musím s tým súhlasiť, že mne ako človeku so žltým podtónom tento púder sedel a nerobil problémy, čo sa týka odtieňa. Nejde síce o klasický transparentný púder, ale na druhú stranu, jeho pigmentácia je pomerne slabá a práve vďaka tomu je vhodný pre teplý aj studený podtón pleti. 


Púder je napriek tomu, že je zlisovaný, namletý pomerne jemne. Nenašla som v celom balení nejaké väčšie kusy, nemala po stole nejak nadmerné množstva púdra, takže prášivosť je povedala by som taká, ako sa od púdrových produktov dá očakávať. Na druhú stranu oceňujem, že púder je zlisovaný pomerne jemne a ľahko sa naberá sa naberá na rôzne druhy púdrových štetcov, či už hustejšie tak aj redšie. 

Čo ďalšie oceňujem, že nerobí natoľko múčny efekt na pleti. Aj po nosení pár hodín, sa púder pomerne pekne prepojí so všetkými vrstvami na pleti a nemapuje. To je za mňa veľké plus, pretože v minulosti som tento problém mala napr. s pomerne vychvaľovaným Rimmel - Stay Matte. 

Ako som už načrtla, krycia schopnosť je veľmi slabá, takže je výhodou, že nemá tendenciu meniť odtieň make-upu. Napriek tomu púder pekne zafixuje make-up aj korektor. 

Čo sa týka matujúcich schopností, tak nečakajte hitparádu. Nosila som tento púder v lete a leto príliš nezvládal. Na jeseň som zase už mala pocit, že trochu pleť presušuje, ale zase zostala relatívne matná počas dňa. 

Koniec koncov, môžem skonštatovať, že ide síce o priemerný púder na mastnú a zmiešanú pleť, ale za mňa je to jeden z tých lepších, ktoré sa mi podarilo nájsť v drogérii. Ak naň vychytáte zľavu a nevadí vám jemná pigmentácia a balenie, tak stojí za skúšku. 

Do komentárov mi prosím vás dajte tipy na nejaké vami osvedčené púdre, ktoré sú dostupné u nás v drogérkach, parfumérkach alebo slovenských eshopoch :). 

1 komentár:

  1. Rozmýšľala som tuším aj nad týmto púdrom, ale keďže mám zmiešanú pleť, asi by mi teda veľmi nesedel, každopádne veľmi sa mi páči balenie :)

    FRENCHSTYLE

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý Váš komentár alebo postreh :) P.S: Pokiaľ sa mi sem chystáš capiť pomocou ctrl+c a ctrl+v iba svoj odkaz na giveaway, tak bude nekompromisne zmazaný.