streda 25. januára 2017

Yankee Candle - Lake Sunset

Ahojte sviečkoví maniaci! 

Dnešná recenzia je pre mňa taká sentimentálna, pretože vôňa Lake Sunset bola jednou z prvých, ktorú som od Yankee Candle mala. Odvtedy sa stala mojou obľúbenou a mala som ju už niekoľkokrát vo vosku, v malej svieci a aj vo veľkom prevedení. Oficiálny popis: Pokojná krása zlatých lúčov slnka, ktorá dodáva chuť ponoriť sa do modrej vody a ružového oparu a je pripomienkou, že musíme spomaliť a ceniť si pokojné životné chvíle. Sladká pižmová a svieža vôňa, ktorá zaženie pochmúrne myšlienky a pomôže nám zastaviť sa a premýšľať o krásnych chvíľach dňa. 

Zloženie vône: Základ vône tvorí pižmo, drievko, orientálne, vanilkové a krémové tóny a pačuli. Srdce vône tvorí ozone, púdrové tóny, konvalinky, frézie. Hlavu vône zase tvorí ananás, mango, pluméria, hruška a pomaranč. 

Moje osobné dojmy: Musím povedať, že som si zamilovala vôňu Lake Sunset od prvého momentu. Je to veľmi decentná vôňa, ktorá pôsobí jemne na čuchové zmysly, postupne sa uvoľňuje a nespôsobuje bolehlav. Samotná vôňa v človeku vyvoláva pocity akoby v skutočnosti sedel na móle jazera a dýchal svieži jesenný vzduch počas západu slnka. Vôňa tým pádom pôsobí naozaj veľmi relaxačne a človek pri nej sa prenesie do iného sveta a na chvíľu zabudne na všetky povinnosti. Popísala by som ju svojimi slovami ako vôňu bielych kvetov a v spojení s vôňou čerstvo vypratej posteľnej bielizne. 
Najintenzívnejšia je táto vôňa samozrejme vo forme vosku, kde naozaj dá tých 8 hodín relatívne intenzívnej vône. Vo forme malej sviečky ma veľmi prekvapila a jej intenzita je rovnaká ako u veľkej sviece. 

Verdikt:  Odporučiť túto vôňu od Yankee Candle môžem všetkým milovníkom sviežich a jednoduchých relaxačných vôní. Myslím, že vôňa by nemala robiť problém ani tým, ktorí trpia na migrény z príliš intenzívnych vôní. Vôňa je v podstate celoročná, ale najradšej ju pálim počas babieho leta, keď dodáva tu správnu atmosféru. 

Aká je Vaša obľúbená vôňa od Yankee Candle? 

2 komentáre:

 1. Milujem Yankee candle sviečky aj napriek tomu že mám väčšinou radšej ľahké vône a oni majú práve veľa ťažkých ale medzi moje najobľúbenejšie patrí "prádelnícka" vôňa Clean Cotton :)
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Clean Cotton je fakt skvelá a autentická, ja v nej cítim aj tú "horkosť" prášku. Tieto "fresh" vône od Yankee ja môžem :).

   Odstrániť

Ďakujem za každý Váš komentár alebo postreh :) P.S: Pokiaľ sa mi sem chystáš capiť pomocou ctrl+c a ctrl+v iba svoj odkaz na giveaway, tak bude nekompromisne zmazaný.