Yankee Candle #8

Ahojte Yankee Candle maniačky :). 

Dnes som si pre vás znova pripravila menšiu recenziu na 4 vosky, ktoré som poslednú dobú pálila. Popravde, rada robím tieto recenzie nielen pre vás, ale robím si aj sama prehľad vo vôňach, ktoré mi sadli a ktoré nie. Tak poďme na to. 

Yankee Candle - Oud Oasis
Oud Oasis
Táto vôňa je pre mňa veľmi zvláštna. Ide o teplý podtón vôňe, niečo v nej mi pripomína Honey Glow, ale na druhú stranu nie je pre mňa taká zaujímavá ako Honey Glow. Vôňa po rozpustení nie je taká intenzívna, ako by človek čakal. Ide o príjemnú vôňu, ktorá mi trochu pripomína vôňu aviváže alebo nejakej klasickej toaletnej vody, ktorú dostanete v drogérii. Čiže ide o príjemnú vôňu ale nie je taká sofistikovaná aby ma natoľko zaujala. Tiež intenzitou nie je môj favorit a nepresvedčila ma aby som si ju potrebovala kúpiť vo sviečke. Vo vosku taktiež vôňa rýchlo vyprchá a povedala by som že nevydrží byť intenzívna ani tých sľubovaných 8 hodín. Na druhú stranu veľmi by mohla sadnúť ľuďom ktorí majú radi také univerzálne príjemné a jemné vône a intenzívne vône im nesedia. 


Yankee Candle - Shea Butter
Shea Butter

V tomto prípade ide o môjho favorita. Milujem takéto nasládle krémové vône. Väčšina hovorí že im pripomína vôňu Nivey, ale mne to tak nepríde. Áno vonia ako po kréme ale nejakom lepšom luxusnejšom. Za mňa je to omnoho sofistikovanejšia vôňa. Možno by som to prirovnala skôr k L´occitane krémom na ruky. Musím pochváliť aj výdrž vône, prišlo mi že bola intenzívna aj viac ako tých sľubovaných 8 hodín horenia. 
Túto vôňu som už mala vo sviečke (recenzia tu) a voňala mi ale vo sviečke nebola vôbec intenzívna, takže na sviečky som pri tejto vôni asi zanevrela (aj keď, možno pri strednej alebo veľkej sviečke bude naozaj skvelá). Ale vo vosku je krásna výrazná ale zároveň jemná. Za mňa jeden z favoritov čo sa týka voskov od Yankee Candle. 


Yankee Candle - Clean Cotton
Clean Cotton
Ide o vôňu, ktorá znova spadá pod kategóriu čistých vôní. Naozaj vonia ako práve vyprané prádlo alebo prací prášok. S tým je ale spojené aj to že vôna je síce čistá, ale mierne trpká a nahorklá ako prášok na pranie. Vôňa je strednej intenzity, prevonia miestnosť, ale nie je to taká tá vôňa pri ktorej pokiaľ vstúpite do miestnosti dá vám to až aromatickú facku :D. S tým sa trochu spája aj to, že samotná vôňa nie je úplne intenzívna celých 8 sľubovaných hodín a k záveru je to už len veľmi jemná vôňa. Popravde neviem či mi sedí alebo nesedí, ale viem že poznám krajšie čisté vône a tie asi budem či už vo voskoch alebo sviečkach asi uprednostňovať. Ale ináč je krásna a nemôžem povedať že by mi bola odporná, akurát patrí u mňa do skupiny neutrálnych vôní. 


Yankee Candle - Black Cherry
Black Cherry 
Ide o veľmi sladkú vôňu s kyslým podtónom. Nepovedala by som, že vôňa vonia ako skutočné čerešne, ale hrozne mi pripomína také tie čerešňové cukríky, ktoré majú tekuté vnútro. Musím povedať, že tento vosk krásne prevonia celú miestnosť, ale nie je to taký ten silný aromatický bolehlav. Povedala by som, že ide o trošku umelú vôňu a nie autentickú, na druhú stranu mne celkom sadla a je mi príjemná a neprekáža mi svojou umelou parfemáciou tak ako napr. Summer Scoop alebo Mandarin Cranberry. Musím teda povedať, že mne naozaj sadla a pravdepodobne sa k nej znova vrátim vo vosku. 
Musím ale poznamenať, že samotná vôňa nevydrží rovnomerne intenzívna celých 8 hodín, ale iba prvé 4 hodiny. Pokiaľ budete rátať aj s týmto nedostatkom, myslím že nie je šanca byť s týmto voskom nespokojný. 

Vyskúšali ste niektorú z týchto vôní? Ak áno, tak mi napíšte v akej forme, či to bol vosk, votivka alebo sviečka. 

Komentáre